KMP Opole

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Cyberbezpieczny uczeń
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Nie daj się nabrać, oszustwa ,,na wnuczka" i ,,na policjanta"
Narkotyki i dopalacze zabijają!
Urząd Służby Cywilnej
Kręci mnie bepieczeństwo na stoku

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Podejrzany o pobicie - aresztowany na 3 miesiące

  Policjanci z Opola zatrzymali 39-latka, który podejrzany jest o pobicie 52-latka. Chwilę później mężczyzna uderzył w twarz kobietę, która odmówiła mu skorzystania z telefonu. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pobity w stanie zagrażającym życiu przebywa w szpitalu. Teraz zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

 2. Uciekł w bieliźnie przez okno - miał blisko pół kilograma narkotyków

  Nieoczekiwanie zakończyła się policyjna interwencja domowa, do której zostali wezwani policjanci z komendy miejskiej w Opolu. Zgłoszenie dotyczyło przemocy domowej, tymczasem zakończyło się na pościgu za uciekającym mężczyzną z narkotykami. 28-latek został zatrzymany i odpowie za posiadanie blisko pół kilograma amfetaminy i marihuany. Mieszkaniec Opola trafił już do aresztu na 3 miesiące. Za czyn, którego miał się dopuścić, grozi mu do 10 lat więzienia.

 3. Poszukujemy zaginionej Małgorzaty Fronczak

  Policjanci z Opola prowadzą poszukiwania za Małgorzatą Fronczak lat 17, która wyszła z domu i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu nieletniej proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Opolu tel. 47 861 25 45 lub najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 112.

 4. Zabezpieczamy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

  Jak co roku zabezpieczamy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Od piątku do poniedziałku, nad bezpieczeństwem mieszkańców Opolszczyzny i gości spoza województwa, czuwają funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji jak i kryminalni. Wszystko po to, aby tegoroczne koncerty dostarczyły tylko pozytywnych emocji miłośnikom muzyki.

 5. zielona strefa

  Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z Policją.

 6. ,,Kawa z gliną”- idziemy szlakiem kolegów z USA

  Był stoliczek, na nim kawa a do tego czas na rozmowy. Akcję "Kawa z gliną" zaproponowali opolanom policjanci z komendy miejskiej. Pomysł został zapożyczony od funkcjonariuszy ze Stanów Zjednoczonych, a jego nadrzędnym celem jest integracja ze społeczeństwem i zacieśnienie relacji. Tym razem policyjne tematy zeszły na drugi plan.

 7. Rusza program „Cyberbezpieczny uczeń”

  Nieograniczony dostęp do Internetu umożliwia szybkie zdobywanie informacji, kontakty z innymi ludźmi, czy wymianę danych. Świat wirtualny może jednak kreować inną rzeczywistość i niebezpieczeństwa. „Cyberbezpieczny uczeń” to program, który ma za zadanie uchronić dzieci i młodzież przed takimi właśnie zagrożeniami.

 8. Zatrzymany 51-latek miał dopuścić się 3 000 oszustw

  51-latek sprzedawał w sieci przedmioty, których nigdy nie posiadał. W taki sposób dopuścił się blisko 3 000 oszustw. Pomimo wyroku skazującego, ukrywał się przed organami ścigania. Kryminalni z Ozimka ustalili, że mężczyzna zmienił tożsamość legitymując się fałszywymi dokumentami. Skazany wpadł podczas szarpaniny pod sklepem. Szybko okazało się, że wcale nie jest obywatelem Austrii, za którego się podawał.

Aplikacja Moja Komenda
Policyjna mapa wypadków w województwie Opolskim
Pomoc niesłyszącym i niedosłyszącym petentom
znakowanie rowerów
Widzisz - zareaguj
NSZZ Policjantów
NSZZ Policjantów
ceremoniał policyjny
Eurpejski dzień walki z ludźmi
zmodernizowane zabezpieczenia banknotów
niebieska linia
europejski numer alarmowy
Kręci mnie bepieczeństwo na stoku
cites
Powrót na górę strony