KMP Opole

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Cyberbezpieczny uczeń
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Nie daj się nabrać, oszustwa ,,na wnuczka" i ,,na policjanta"
Narkotyki i dopalacze zabijają!
Urząd Służby Cywilnej
Kręci mnie bepieczeństwo na stoku

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Publikacja wizerunku - czy rozpoznajesz te osoby?

  Wydział Kryminalny Komisariatu I Policji w Opolu prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie uszkodzenia ciała młodego mężczyzny. Do zdarzenia doszło 21 sierpnia minionego roku na wysokości ulicy Katowickiej 55 w Opolu. W trakcie prowadzonego postępowania zabezpieczono nagranie z monitoringu, które utrwaliło wizerunek świadków i osoby podejrzewanej o to przestępstwo.

 2. Kryminalni z Opola zatrzymali poszukiwanego przez Interpol

  Kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu zatrzymali poszukiwanego przez Interpol 43-latka. Mężczyzna od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i posługiwał fałszywą tożsamością. Zatrzymany już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za oszustwa. Mimo to, nadal miał dopuszczać się podobnych przestępstw, z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu. Mężczyzna trafił już do aresztu i usłyszał 4 kolejne zarzuty. Za wprowadzanie pokrzywdzonych w błąd i niekorzystne rozporządzenie cudzym mieniem grozi mu do 8 lat więzienia.

 3. Policjanci z komendy miejskiej podsumowali rok 2022

  Dzisiaj (19 stycznia) w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu odbyła się narada roczna podsumowująca wyniki pracy policjantów powiatu opolskiego. Spotkanie było okazją podziękowania za wsparcie i współpracę przedstawicielom Starostwa Opolskiego, Urzędu Miasta Opola, Prokuratury i Straży Miejskiej. Miniony rok, choć do łatwych nie należał, pozwolił policjantom osiągnąć wyznaczone celem, które ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Opola i powiatu.

 4. Znęcał się nad matką ze szczególnym okrucieństwem, dostał areszt

  Policjanci z Opola zatrzymali 49-latka który usłyszał zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad matką. 76-latka w stanie skrajnego wycieńczenia wezwała pomoc pod pretekstem upadku ze schodów – taką legendę kazał podać syn pokrzywdzonej. Ratownicy i policjanci nie dali temu wiary i podjęli zdecydowane działania. Syn seniorki został aresztowany.

 5. Międzynarodowy transport, a w nim blisko 70 kilogramów marihuany

  Piątek 13 stycznia okazał się pechowym dniem dla kierowcy busa. Tego dnia, na opolskim odcinku autostrady, 32-latek został skontrolowany przez funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej. Okazało się, że przewozi On blisko 70 kilogramów marihuany o wartości czarnorynkowej ponad 3 mln złotych.

 6. Rusza program „Cyberbezpieczny uczeń”

  Nieograniczony dostęp do Internetu umożliwia szybkie zdobywanie informacji, kontakty z innymi ludźmi, czy wymianę danych. Świat wirtualny może jednak kreować inną rzeczywistość i niebezpieczeństwa. „Cyberbezpieczny uczeń” to program, który ma za zadanie uchronić dzieci i młodzież przed takimi właśnie zagrożeniami.

 7. O bezpieczeństwie podczas ferii z najmłodszymi

  Ferie zimowe zbliżają się dużymi krokami. To wyczekiwany przez dzieci czas odpoczynku, ale też niezapomnianych zabaw na śniegu. Jednak nawet wtedy nie można zapominać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, o których przypomnieli przedszkolakom policjanci z komendy miejskiej w Opolu.

 8. Apelujemy o przestrzeganie przepisów i wzajemny szacunek do pieszych i kierowców

  Trudne warunki pogodowe i zmienna aura powodują, że jazda samochodem powinna być dostosowana do warunków atmosferycznych. Dla kierowców oznacza to wzmożoną czujność, zachowanie właściwych odstępów i jazdę z dozwoloną prędkością. Nie tylko kierowcy, ale też piesi powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego czyli iść właściwą stroną drogi, nie wchodzić na pas jezdni i nie wbiegać na przejścia dla pieszych. Policjanci apelują szczególnie do pieszych, aby po zmierzchu wyposażyli się w elementy odblaskowe, przez to stając się bardziej widocznymi dla innych uczestników ruchu drogowego.

Aplikacja Moja Komenda
Policyjna mapa wypadków w województwie Opolskim
Pomoc niesłyszącym i niedosłyszącym petentom
znakowanie rowerów
Widzisz - zareaguj
NSZZ Policjantów
NSZZ Policjantów
ceremoniał policyjny
Eurpejski dzień walki z ludźmi
zmodernizowane zabezpieczenia banknotów
niebieska linia
europejski numer alarmowy
Kręci mnie bepieczeństwo na stoku
cites
Powrót na górę strony