Aktualności

Sezon na odblaski oficjalnie rozpoczęty!

Data publikacji 31.10.2022

W miniony piątek (28 października) w Opolu rozpoczęło się oficjalne przywitanie sezonu odblaskowego. Z tej okazji Komenda Miejska Policji w Opolu wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowali bieg dla mieszkańców naszego miasta. Spotkanie było okazją do promowania zdrowego stylu życia, pamiętając przy tym o odblaskach które zwiększają nasze bezpieczeństwo.

W miniony piątek (28 października) na Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków. odbył się IV Rodzinny Bieg Odblaskowy. Tego dnia po godzinie 19:00, na linii startu zebrało się ponad trzystu pasjonatów biegania. Celem biegu było promowanie zdrowego stylu życia oraz uświadamianie mieszkańcom Opola, jak ważne są elementy odblaskowe i to nie tylko podczas aktywności fizycznej.

Na start zgłosiły się całe rodziny, ubrane w różnego rodzaju elementy odblaskowe, opaski, zawieszki, kamizelki, światełka. Dla osób, które nie miały odblasków, policjanci przygotowali świecące opaski i kamizelki.

Przed startem odbyła się profesjonalna rozgrzewka, po której na sygnał policjanta rozpoczął się bieg. Każdy zawodnik miał do pokonania ponad dwukilometrową trasę. Bieg miał charakter rekreacyjny, tu nie liczył się czas, a idea i realizacja własnych pasji.

  • policyjne akcja odblasków
Powrót na górę strony