Aktualności

Z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu

Data publikacji 10.10.2022

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu gościli u siebie dzieci ze szkoły podstawowej w Popielowie. Uczniowie mieli okazję podejrzeć jak pracuje oficer dyżurny, dowiedziały się kim jest profos, mogły zajrzeć do policyjnych aresztów i zobaczyć, jak pracuje technik kryminalistyki. Spotkanie było także okazją do tego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Policjanci z komendy miejskiej w Opolu gościli u siebie uczniów z Popielowa. W trakcie wycieczki po komendzie, uczniowie zobaczyli między innymi stanowisko dyżurnego policji. Tam, funkcjonariusze opowiedzieli w jakich sytuacjach należy dzwonić na numery alarmowe i jakie informacje są ważne dla oficera dyżurnego.

Nie małą atrakcją było zwiedzanie policyjnych aresztów i spotkanie z profosem. To ostatnie pojęcie okazało się zupełnie nieznane i budziło ciekawość dzieci. Na gości czekał także policyjny technik, który przybliżył im, na czym polega jego służba i jak ważne ma znaczenie w wykrywaniu sprawców przestępstw. Na pamiątkę uczniowie mogli odbić swoje linie papilarne.

Pokój przesłuchań dzieci, zwany ,,niebieskim pokojem” tego dnia również czekał na gości. Policjantka wyjaśniła, jak ważne jest rozmawianie z dziećmi w przyjaznych warunkach i jak duże to ma znaczenie, aby ustrzec dzieci przed dodatkowym stresem.

Największą jednak atrakcją dla chłopców była policyjna flota. Radiowozy, motocykle, quady to tylko niektóre ze sprzętów wykorzystywane w codziennej służbie przez opolskich policjantów. Przyszli kandydaci mogli wsiąść za kierownicę radiowozu i poczuć się jak stróże prawa.

Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom jak bezpiecznie spędzać wolny czas, a w szczególności jak nie dopuścić do wypadków podczas prac domowych czy w gospodarstwie rolnym. Wycieczka była kontynuacją współpracy komendy miejskiej i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Opolu.

 

Powrót na górę strony