Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nowy radiowóz dla policjantów z Ozimka
Komisariat Policji w Ozimku wzbogacił się o nowy radiowóz. Zakup pojazdu był możliwy dzięki wsparciu gminy Chrząstowice oraz Urzędu Miasta i Gminy Ozimek. Samorządy na nowy radiowóz przekazały łącznie ponad 30 000 złotych. W obecności Komendanta Miejskiego Policji w Opolu podinsp. Bogdana Piotrowskiego oraz burmistrza Jana Labusa i wójta Floriana Cieciora kluczyki odebrał szef policjantów z Ozimka nadkom. Rafał Bartoszek.
-
Policyjny pościg za 26-letnim kierowcą
Kierowca hondy zlekceważył policyjny sygnał do kontroli. 26-letni mieszkaniec gminy Ozimek przez kilka minut uciekał przed radiowozem. Zatrzymany tłumaczył, że nie ma aktualnych badań technicznych. Okazało się jednak, że w swoim samochodzie miał także porcję marihuany. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy, a za nie zatrzymanie się do kontroli i posiadanie narkotyków odpowie przed sądem.
-
Świąteczne i Noworoczne życzenia Komendanta Miejskiego Policji w Opolu
Życzenia świąteczne dla policjantek, policjantów, pracowników Policji oraz mieszkańców od podinsp. Bogdana Piotrowskiego - Komendanta Miejskiego Policji w Opolu.
-
Poszukiwany oszust - publikujemy zdjęcia z monitoringu
Funkcjonariusze z Opola prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”, do którego doszło w sierpniu 2017 r. na terenie miasta. Publikujemy wizerunek prawdopodobnego sprawcy. Osoby, które rozpoznają tego mężczyznę, prosimy o zgłaszanie się do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Opolu lub kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod nr 77 422 25 45. Zapewniamy pełną anonimowość.
-
Spotkanie wigilijne z policjantami z Opola
W Komendzie Miejskiej Policji w Opolu odbyło się spotkanie wigilijne, którego gospodarzem był komendant miejski podinsp. Bogdan Piotrowski. Wspólnym opłatkiem podzielili się Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta, komendanci komisariatów powiatu opolskiego, prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski, wójtowie, burmistrzowie oraz komendant Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Prokurator Rejonowy.
-
Poszukiwani świadkowie wypadku
Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku z 14 grudnia 2017 r., do którego doszło w Opolu przy ul. Wiejskiej. Około godziny 18:00 została tam potrącona piesza, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Opolu.
-
"Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa" - debata policjantów i samorządowców
To już kolejne spotkanie policjantów i samorządowców z naszego powiatu. Komendant Miejski Policji w Opolu zaprosił do siebie szefów podległych mu komisariatów oraz przedstawicieli władz lokalnych. Debata była okazją do podsumowania całego roku oraz zarysowania planów na przyszłość - w myśl jej hasła: „Bezpieczeństwa to nasza wspólna sprawa”.
-
Nietrzeźwy kierowca próbował uciec policjantom
Kilka minut trwał policyjny pościg za kierującym daewoo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, 45-letni mieszkaniec Opola miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Policuś rozdawał ulotki
O tym, jak bezpiecznie spędzić święta, przypominali opolscy policjanci. Funkcjonariusze wspólnie z Policusiem - maskotką opolskiej Policji, rozdawali w centrum miasta ulotki informacyjne. Mieszkańcom stolicy województwa podobała się inicjatywa mundurowych. Chętnie korzystali z ich rad i robili sobie zdjęcia z maskotką opolskiej Policji.
-
Poszukiwani świadkowie wypadku
Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku z 6 grudnia 2017 r., do którego doszło w Bierdzanach. Około godziny 22:30 została tam potrącona piesza, która szła prawym poboczem. Osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Opolu.