Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Spacer po mieście ze skradzionymi rowerami
Sezon rowerowy – dla niektórych trwa cały rok, inni dopiero zaczną. Już teraz jednak przypominamy, by zadbać o swoje jednoślady. Tym razem pokrzywdzony szybko zorientował się o stracie i powiadomił dyżurnego komisariatu. Mieszkaniec Opola rowery pozostawił na klatce schodowej. Policjanci już po niespełna 30 minutach zatrzymali podejrzanych i odzyskali oba jednoślady.
-
Rozsądni na rogatkach
Znaki drogowe, szlabany, sygnały świetlne – przejazdy kolejowe są zabezpieczane na różne sposoby. Jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku. Po prostu, w myśl hasła naszej kampanii - "Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj". Dziś po raz kolejny przypomnieliśmy zasady obowiązujące na skrzyżowaniu dróg z torowiskami. Na jednym z przejazdów kolejowych byliśmy razem z rzecznikiem Polskich Linii Kolejowych oraz funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei.
-
Miał zaczepiać dziecko na ulicy – szybko namierzyli go kryminalni
Zawiadomienie złożyli rodzice dziecka. Mężczyzna miała zaczepić kilkunastoletnią dziewczynkę w pobliżu jej kamienicy. Policjanci takie sygnały traktują zawsze priorytetowo. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu już po dwóch dniach dotarli do wytypowanego mężczyzny. Teraz o jego losach zadecyduje sąd.
-
Każdy może pomóc, by drugi człowiek nie umarł z zimna
Dla niektórych z nas zima jest szczególnie niebezpieczna. Najczęściej ci najbardziej narażeni na wychłodzenie, to osoby bezdomne. Wczoraj była to druga ofiara mrozów na Opolszczyźnie. Policjanci przez cały czas sprawdzają te miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać. Ale i my nie bądźmy obojętni – czasami jeden telefon na nr alarmowy 997 może komuś uratować życie.
-
"SpoKREWnieni służbą"
Blisko 9 litrów krwi zebrali opolscy policjanci podczas zbiórki krwi w ramach akcji “spoKREWnieni służbą” zorganizowanej z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Na Placu Wolności w Opolu był specjalny "krwiobus" w którym można było oddać krew. Były pokazy policyjnego sprzętu oraz udzielania pierwszej pomocy. Patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
-
Uczciliśmy pamięć o Żołnierzach Wyklętych
W Opolu odbyły się wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W uroczystościach wziął udział między innymi insp. Jarosław Kaleta - Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, jego zastępca mł. insp. Rafał Stanisławski oraz Komendant Miejski Policji w Opolu podinsp. Bogdan Piotrowski wraz z zastępcami. Poczet sztandarowy wystawili opolscy policjanci.
-
Poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa też możemy pomagać
Każdego roku policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wyziębienie organizmu. Ty też możesz uratować życie, informując służby o osobach, które potrzebują pomocy. Taką możliwość daje również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądź obojętny!
-
Poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa też możemy pomagać
Każdego roku policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wyziębienie organizmu. Ty też możesz uratować życie, informując służby o osobach, które potrzebują pomocy. Taką możliwość daje również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądź obojętny!
-
Doświetlamy zimowych rowerzystów
Zima w pełni – warunki na drogach wciąż są mało sprzyjające. Także dla pieszych i rowerzystów. Ich bezpieczeństwo jest szczególnie ważne – nawet przy niewielkiej kolizji jej konsekwencje mogą być tragiczne. Dlatego po raz kolejny policjanci ruchu drogowego z Opola przeprowadzili akcję profilaktyczną "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – bądź widoczny". W jej ramach na drogach powiatowych rozdawali kamizelki odblaskowe.
-
Podejrzany o rozbój zatrzymany, mienie odzyskane
Do 12 lat więzienia grozi 19-latkowi podejrzanemu o rozbój. Mężczyzna najpierw miał pobić, a następnie okraść 23-latka. Pokrzywdzony wycenił straty na blisko 3 000 złotych. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia.