Aktualności
Rozmiar czcionki
-
"Opolski Pirat. Widzisz – zareaguj" – pokazujemy najgroźniejsze sytuacje na drogach
Ryzykowne manewry, lekceważenie przepisów czy agresja na drogach – zachowania, które mogą skończyć się tragicznie. Jednak wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy niektórzy kierowcy ryzykują życiem swoim i innych. Dlatego współtworzymy z Nową Trybuną Opolską program "Opolski Pirat. Widzisz – zareaguj". Pokazujemy w nim wyjątkowo niebezpieczne sytuacje na opolskich drogach oraz podpowiadamy, jak należało wówczas postąpić. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka.
-
Miał ponad 220 gramów narkotyków
Zaczęło się kontrolą na ulicy, a zakończyło przeszukaniem mieszkania. Kryminalni z Opola zabezpieczyli ponad 220 gramów różnych narkotyków w tym amfetaminę, LSD i marihuanę. Ich właściciel, 28-letni mieszkaniec miasta, był już od jakiegoś czasu w zainteresowaniu policjantów. Teraz odpowie za posiadanie substancji zabronionych, za co grozi do 3 lat więzienia.
-
Poszukujemy świadków wypadku
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu poszukują świadków wypadku, do którego doszło w Opolu przy ul. Niemodlińskiej. Kierujący białym samochodem dostawczym (marka nieznana) potrącił pieszą przechodzącą przez pasy. Kobieta została ranna. Osoby posiadające informacje na temat zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Opolu pod numerem telefonu 77 422 25 83.
-
Para z narkotykami w rękach Policji
Kryminalni z Opola zabezpieczyli ponad 200 gramów różnych narkotyków – w tym ekstazy, amfetaminę i marihuanę. Nielegalne substancje mieli 28-letnia kobieta i 30-latek. Mieszkańcy miasta z kryminalną przeszłością. Usłyszeli już zarzut posiadania narkotyków. Teraz grozi im nawet do 3 lat więzienia.
-
Pierwszy dzień wiosny - spotkania z policjantami
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu wspierali opolskie szkoły w organizowaniu obchodów pierwszego dnia wiosny. W „Dniu wagarowicza” wiele szkół tradycyjne lekcje zamieniło na wycieczki, rozgrywki sportowe, czy też zajęcia artystyczne. Wszystkim zależało, aby ten dzień zachęcał do przyjścia do szkoły, był dniem wesołym, a przede wszystkim bezpiecznym.
-
Zlekceważyła przepisy i zdrowy rozsądek
Przed jazdą samochodem nie powstrzymał ją brak uprawnień, wypity wcześniej alkohol ani czerwone światło na skrzyżowaniu. Zareagowali policjanci z opolskiej prewencji. Okazało się, że 35-letnia kobieta miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Prawo jazdy straciła już wcześniej – także za jazdę na "podwójnym gazie". Z kolei jej również nietrzeźwy pasażer miał przy sobie narkotyki – amfetaminę i marihuanę.
-
Porozumienie w sprawie dodatkowych służb
Komendant Miejski Policji w Opolu podinsp. Bogdan Piotrowski podpisał z Wójtem gminy Tarnów Opolski Krzysztofem Mutz porozumienie dotyczące służb ponadnormatywnych w 2018 roku. Porozumienie podpisano na kwotę 5 000 złotych.
Ozimek -
Kobieto Świeć Przykładem
W całym województwie przeprowadziliśmy akcję "Kobieto Świeć Przykładem". Z okazji Dnia Kobiet rozdawaliśmy Panią elementy odblaskowe. Przypominaliśmy wszystkim jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Odblaski znacznie poprawiają naszą widoczność na drodze, dlatego warto z nich korzystać.
-
Policja jest też kobietą
Obecnie w opolskiej Policji służy ponad 850 kobiet - to funkcjonariuszki i pracownice cywilne. Stanowią o sile i kształcie naszej formacji. Każda z Pań, ma oczywiście swój niepowtarzalny charakter. Tak jak Emilia i Agnieszka – policjantki z Opola, które na co dzień patrolują ulice miasta. Wraz z życzeniami samych sukcesów, ich krótka historia.
-
Życzenia z okazji Dnia Kobiet
Życzenia od Kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu dla wszystkich policjantek i pracownic cywilnych opolskiej Policji z okazji Dnia Kobiet.