Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Plądrował w szpitalach – usłyszał kilkadziesiąt zarzutów
Kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna od miesiąca kilkukrotnie przyjeżdżał do Opola i szabrował w szpitalnych szatniach. Śledczy udowodnili mu kilkadziesiąt włamań do szafek ubraniowych. Zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, gdyż 26-latek mógł działać również na terenie innych województw.
-
Bagażnik pełen nielegalnego tytoniu
28-letni mieszkaniec Śląska miał w bagażniku swojego volkswagena nielegalny tytoń wart blisko 10 000 złotych. Wpadł podczas kontroli drogowej w podopolskim Prószkowie. Przewoził nielegalny towar, pomimo że był już karany za przestępstwa skarbowe. Śledczy ustalili, że straty z tytułu niezapłaconego podatku to ponad 13 000 złotych. Mężczyzna musi się teraz liczyć z karą do 3 lat więzienia.
-
Policja ustala tożsamość mężczyzny
17 maja 2017 roku na terenie Elektrowni Wodnej w Dobrzeniu Wielkim odnaleziono zwłoki n/n mężczyzny. Jego tożsamość do tej pory nie została ustalona. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu proszą o pomoc w identyfikacji zwłok.
-
Policja ustala tożsamość mężczyzny
17 maja 2017 roku na terenie Elektrowni Wodnej w Dobrzeniu Wielkim odnaleziono zwłoki n/n mężczyzny. Jego tożsamość do tej pory nie została ustalona. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu proszą o pomoc w identyfikacji zwłok.
-
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latka
Alarm dla całej jednostki, zaangażowane wszystkie patrole i służby, wszystko za sprawą ucieczki nieletniego z domu. Młody mieszkaniec powiatu opolskiego po kłótni z rodzicami zagroził, że zrobi sobie krzywdę. 4 godzinne intensywne poszukiwania zakończyły się odnalezieniem nieletniego i przetransportowaniem go do szpitala. Teraz jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.
-
Turniej piłki nożnej z policjantami
Blisko 300 uczniów i 3 dni zaciętej rywalizacji - policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu współorganizowali turniej piłki nożnej. Rozgrywki odbył się w ramach akcji „Bezpieczne Ferie”. Policjanci propagowali zasady „Fair Play” oraz sport jako alternatywę dla nałogów. Drużyny które wyróżniły się swoją postawą zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez fundację PRO-LEGE.
-
Z wilczym biletem
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 37-latka podejrzanego o rozbój. Do sytuacji doszło w autobusie komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał wyrwać współpasażerowi torbę z zakupami i uciec. W ręce kryminalnych wpadł po kilku dniach – przechadzał się w okolicach przystanku, przy którym zaczepił swoją ofiarę. Sąd zastosował już wobec niego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.
-
Akcja "Alkohol i Narkotyki" - kierowca ciężarówki pod wpływem
Ponad 3700 skontrolowanych kierowców. 6 osób nietrzeźwych, a wśród nich kierowca kilkunastotonowego TIR-a jadący na "podwójnym gazie" - to wyniki akcji "Alkohol i Narkotyki". Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Działania zostały przeprowadzone na terenie całego województwa opolskiego.
-
Ferie wolne od narkotyków
W okresie ferii zimowych policjantów zajmujących się prewencją i profilaktyką można było zobaczyć w wielu różnych miejscach. Kryminalni działają inaczej – ich nie widać na co dzień. Jednak to również dla nich był czas wytężonej pracy. W samym Opolu to blisko pół kilograma narkotyków, które dzięki naszym kryminalnym nie trafiły na „czarny rynek”. Zabezpieczone substancje nikomu już nie zagrażają – stanowią dowód w sprawie.
-
Policjanci mieli nosa
19-latek wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. Kiedy funkcjonariusze rozmawiali z kierowcą bmw od razu wyczuli charakterystyczny zapach marihuany w samochodzie. Szybko okazało się, że mieszkaniec powiatu strzeleckiego w swoim bagażu podręcznym miał narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut w tej sprawie. Może mu teraz grozić kara do 3 lat więzienia.