Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymany za rozbój – w domu miał narkotyki
Kryminalni zatrzymali poszukiwanego za rozbój 20-latka. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 200 gramów narkotyków. Za wcześniej popełnione przestępstwo mężczyzna trafił już do więzienia. Mieszkaniec Opola usłyszał kolejny zarzut - tym razem posiadania narkotyków.
-
Równie bezpieczni, czyli odblaskami świecimy wszyscy
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przez 2 dni gościli w Fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym”. Tam, razem z uczniami klasy policyjnej, znakowali elementami odblaskowymi wózki dla osób niepełnosprawnych. W ten sposób funkcjonariusze zwrócili także uwagę na osoby niepełnosprawne, jako równoprawnych uczestników ruchu drogowego. A wszystko to w ramach wspólnej z Episkopatem Polski akcji „Świeć Przykładem”.
-
CBOS: Polacy dobrze oceniają pracę Policji
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.
-
Wystawa o historii Policji Państwowej II RP
Już od dziś można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu obejrzeć wystawę "I oni walczyli o Polskę niepodległą – Policja Państwowa II RP". A wszystko to z okazji zbliżającej się rocznicy Święta Niepodległości. Ekspozycja została przygotowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu i będzie dostępna do 17 listopada 2017 roku.
-
Maleńka Laura jest już ze swoimi rodzicami
Maleńka Laura jest już na świecie ze swoimi rodzicami. Przeszła pierwszy zabieg ratujący życie. Kilka dni temu w niemieckiej klinice w Munster lekarze zoperowali serduszko dziewczynki, która teraz czuje się dobrze. To dzięki Wam udało się zebrać pieniądze potrzebne na operację, za co bardzo dziękujemy. Przed Laurą jednak kolejne zabiegi pomagające normalnie żyć, na które rodzice nadal zbierają fundusze.
-
Nietrzeźwy rozbił przywłaszczony samochód
Zabrał kluczyki pracodawcy i nietrzeźwy wsiadł do jego volkswagena. Przejechał kilka kilometrów i swoją podróż zakończył na drzewie. Badanie pokazało, że kierowca ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 19-letni obywatel Ukrainy za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia
-
Nawet po służbie… nawet z narażeniem życia…
Był w czasie wolnym od służby kiedy ruszył na pomoc 77-letniej sąsiadce. Mł. asp. Sebastian Gwoźdź – kierownik rewiru dzielnicowych z Komisariatu I Policji w Opolu, nie czekając na przyjazd straży pożarnej, wszedł do płonącego budynku. Stamtąd wyprowadził kobietę i przekazał pod opiekę lekarzom.
-
Policjanci poszukują świadków wypadku
Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku z 20 października 2017 r., do którego doszło w Opolu na ul. Oświęcimskiej. Tam, około godziny 08:05, kierujący prawdopodobnie szarą toyotą yaris, potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Opolu.
-
Policyjna sztafeta dobra
Gdy Markus miał 4 lata, lekarze zdiagnozowali u niego raka mózgu. Gdy miał 6 lat, dawali mu 2 tygodnie życia. Wówczas do akcji wkroczyli policjanci z Opola. Spełnili jego największe marzenie – przejechać się radiowozem. Potem pomogli w leczeniu i w zbiórce pieniędzy. Dziś chłopiec ma 7 lat, rozpoczął naukę i spełnia kolejne swoje marzenia.
-
Policjanci eskortowali rodzącą kobietę do szpitala
Policyjna akcja „Znicz 2017” to nie tylko kierowanie ruchem, kontrole drogowe czy patrole w rejonie cmentarzy. Na pomoc mundurowych można liczyć również w innych sytuacjach. Tym razem mł. asp. Daniel Peliński oraz sierż. sztab. Rafał Szczygielski na sygnałach eskortowali samochód z rodzącą kobietą.