"Kręci mnie bezpieczeństwo... na basenie" - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

"Kręci mnie bezpieczeństwo... na basenie"

Data publikacji 11.07.2017

„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, tym razem na basenie w Lipnie. W akcji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wzięło udział ponad 70 dzieci. Jak zwykle nie zabrakło dobrej zabawy oraz licznych atrakcji.

Na basenie miejskim w Lipnie k. Niemodlina ponad 70 dzieci uczestniczyło w imprezie przygotowanej przez Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz Komisariatu Policji w Niemodlinie, we współpracy z Urzędem Miasta w Niemodlinie.

Spotkanie rozpoczął Zastępca Burmistrza Niemodlina Pan Aleksander Juszczyk. Następnie policjanci - poprzez zabawę - sprawdzali wiedzę dzieci odnośnie bezpiecznego zachowania się na wodą. Rozmawiali o tym, jak unikać zagrożeń i jak reagować w przypadku ich wystąpienia. Funkcjonariusze zachęcali także do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

Swoje umiejętności zaprezentował policyjny przewodnik z psem służbowym. Podpowiadał też, jak należy zachować się w wypadku zaatakowania przez zwierzęta. Wszystkie dzieci otrzymały książeczki edukacyjne „Bezpiecznie nad Wodą”.

  • By wakacje były bezpieczne
  • By wakacje były bezpieczne
  • By wakacje były bezpieczne