KMP Opole

Aktualności

Zostań jednym z nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Cyberbezpieczny uczeń
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Statystyki dnia

2019-10-19
Zatrzymani na gorącym uczynku4
Zatrzymani poszukiwani3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący1
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
2020-10-17
Zatrzymani na gorącym uczynku2
Zatrzymani poszukiwani1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący2
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
2019-10-18
Zatrzymani na gorącym uczynku5
Zatrzymani poszukiwani1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący1
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0
2019-10-14
Zatrzymani na gorącym uczynku3
Zatrzymani poszukiwani2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0
2019-10-13
Zatrzymani na gorącym uczynku4
Zatrzymani poszukiwani1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący1
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
2020-10-16
Zatrzymani na gorącym uczynku1
Zatrzymani poszukiwani2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
2019-10-12
Zatrzymani na gorącym uczynku2
Zatrzymani poszukiwani1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący2
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Tydzień mediacji z opolską policją

  W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 18 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 15-19 października. Wzorem lat ubiegłych, oba projekty będą przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. W ogólnopolskie przedsięwzięcie zaangażowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

 2. Z Policją lokalnie, bezpośrednio i w punkt

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa już od 2 lat. Przez ten czas, od mieszkańców Opolszczyzny, otrzymaliśmy ponad 21 000 zgłoszeń. Tylko w tym roku blisko 60% z nich policjanci potwierdzili. Kolejnym krokiem jest eliminacja wskazanego zagrożenia. Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

 3. Policjanci i opolanie zaświecili przykładem

  W miniony piątek w Opolu rozpoczęło się oficjalne przywitanie sezonu odblaskowego. Z tej okazji Komenda Miejska Policji w Opolu wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowali bieg dla mieszkańców naszego miasta. Spotkanie było okazją do promowania zdrowego stylu życia pamiętając przy tym o odblaskach które zwiększają nasze bezpieczeństwo.

 4. Areszt za narkotyki, wymuszenie rozbójnicze i kradzież

  Kryminalni z Opola zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 17 - 22 lata podejrzewanych między innymi o wymuszenie rozbójnicze. W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń piwnicznych, policjanci znaleźli blisko 1,5 kilograma kokainy, amfetaminy, MDMA i marihuany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i wymuszenie rozbójnicze dwaj zatrzymani trafili już do aresztu. Natomiast 19-latek odpowie za wymuszenie rozbójnicze. Mieszkańcom Opola grozi teraz do 10 lat więzienia.

 5. „Bezpieczny senior w Opolu”

  O tym jak uchronić się przed oszustem, jakie są mechanizmy działania przestępców, jak korzystać z aplikacji „Moja Komenda” i co to jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, rozmawialiśmy z opolskimi seniorami podczas konferencji pn. „Bezpieczny senior w Opolu”. Zaproszeni goście mogli także dowiedzieć się od fachowców, jak bezpiecznie korzystać z usług bankowych. Organizatorami przedsięwzięcia był Komendant Miejski Policji w Opolu podinsp. Rafał Drozdowski, wspólnie z Urzędem Miasta Opola.

 6. Skoordynowanie działanie służb w walce z przestępczością narkotykową pseudokibiców

  Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z kryminalnymi z Nysy rozpracowali grupę pseudokibiców związaną z przestępczością narkotykową. W efekcie ich pracy, zabezpieczonych zostało blisko 800 tabletek MDMA i ponad 4 kilogramy różnych narkotyków o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 120 000 złotych. W przeprowadzanej równolegle w kilku miejscach na Opolszczyźnie akcji zatrzymań, pomogli policyjni komandosi z Opola, Katowic i Wrocławia. Podczas realizacji 10 osób zostało zatrzymanych, z których 7 usłyszało już zarzuty związane z przestępczością narkotykową oraz przeciwko życiu i zdrowiu. Grozi im teraz nawet do 10 lat więzienia.

 7. zielona strefa

  Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z Policją.

 8. Uwodził i wyłudzał - szukamy kolejnych osób pokrzywdzonych przestępstwem

  Postanowieniem wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Opolu utrzymanym w mocy decyzją sądu publikujemy wizerunek Piotra Klemczaka zd. Pacocha. Mężczyzna podejrzany jest o szereg oszustw. 43-latek posługiwał się różnymi danymi oraz zmieniał swój wizerunek. Zdaniem śledczych pokrzywdzeni jego procederem mogli stracić nawet milion złotych. Teraz publikujemy jego zdjęcia. Osoby, pokrzywdzone proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod nr tel. 77 422 25 53, 77 422 25 64 lub 885 680 270 lub z Prokuraturą Rejonową w Opolu pod nr tel. 77 400 12 39.

znakowanie rowerów
Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie
Pomoc niesłyszącym i niedosłyszącym petentom