Policjanci przejęli blisko 5 kilogramów narkotyków - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Policjanci przejęli blisko 5 kilogramów narkotyków

Data publikacji 07.04.2020

Opolscy policjanci przechwycili ponad 4,5 kilogramy marihuany i blisko pół kilograma amfetaminy. To efekt nieustannej walki z przestępczością narkotykową. Wartość czarnorynkową zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy 26 - letniego mieszkańca powiatu Opolskiego. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Walka z epidemią koronawirusa nie zwalnia policjantów w realizacji dotychczasowych zadań.  Funkcjonariusze wciąż podejmują interwencję, zatrzymują przestępców i prowadzą policyjne dochodzenia. Przykładem tego jest zatrzymany przez opolskich kryminalnych  26 - latek, który usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Mieszkaniec powiatu opolskiego wpadł w ubiegły wtorek (31 marca. Mężczyzna został zatrzymany przed garażem w którym ukrywał zakazane substancje. Miał przy sobie blisko pół kilograma amfetaminy. Policjanci podczas przeszukania pomieszczenia znaleźli dodatkowo ponad 4,5 kilograma marihuany. Narkotyki ukryte  były w torbach turystycznych, wiaderku i pudełkach. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli wagę do ważenia i zgrzewarkę do pakowania próżniowego.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnych aresztów, a narkotyki zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Policja i prokuratura wnioskowały o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się i zadecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi za kratami. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Blisko pół kilograma amfetaminy
  • Marihuana zabezpieczona przez opolskich policjantów
  • Zabezpieczone przez kryminalnych narkotyki
  • Zabezpieczone w garażu narkotyki
  • Marihuana zabezpieczona przez opolskich kryminalnych