Bezpieczne ferie z przedszkolakami - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Bezpieczne ferie z przedszkolakami

Data publikacji 22.01.2019

Za kilka dni dzieci na Opolszczyźnie rozpoczynają ferie zimowe. Dla najmłodszych to upragniony czas wypoczynku. Dlatego opolscy policjanci jak co roku w ramach działań „Bezpieczne Ferie” spotykają się z dziećmi aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Przekazują niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi najmłodsi mogą się spotkać. Ostrzegają przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i w miejscach nieznanych. Wszystko po to by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

Już w poniedziałek na Opolszczyźnie rozpoczynają się ferie zimowe. Dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu spotykają się z najmłodszymi by przypomnieć im zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

W trakcie prelekcji w Publicznym Przedszkolu nr 5 w Opolu, mundurowi mówili o tym jak bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu.  Przypominali aby do zabaw na śniegu i zjazdów na sankach wybierać tylko miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwej ulicy, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Mówili o zakazie rzucania śnieżkami w samochody, ponieważ takie zachowanie może przyczynić się do wypadków czy kolizji drogowych.

Dzieci doskonale wiedziały, dlaczego należy wybierać tylko przeznaczone do jazdy na łyżwach lodowiska. Maluchy wykazały się też wzorową znajomością numeru alarmowego i wiedziały jak reagować na ,,obcych” którzy pukają do drzwi.

Uwieńczeniem spotkania była zabawa argentoratem. Mundurowi zdradzili tajniki pracy techników i pokazali, jak zabezpiecza się linie papilarne. Odciski dłoni będą doskonałą pamiątką po lekcji dotyczącej bezpieczeństwa.

  • Bezpieczne ferie z przedszkolakami
  • Bezpieczne ferie z przedszkolakami
  • Bezpieczne ferie z przedszkolakami
  • Bezpieczne ferie z przedszkolakami
  • Bezpieczne ferie z przedszkolakami
  • Bezpieczne ferie z przedszkolakami