Aktualności

Policjanci przyłączyli się do sprzątania Turawy w ,,Światowy Dzień Wody”

Data publikacji 22.03.2023

Na terenie jezior turawskich odbyło się dziś sprzątanie terenów przywodnych. W oczyszczaniu planety aktywnie brali udział uczniowie z Gminy Ozimek, Turawy i stolicy Opolszczyzny. W akcję włączyli się również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Bez wody nie byłoby życia, a jej wpływ na środowisko ma ogromne znaczenie. O tym, jak ważne jest utrzymanie porządku na terenach rekreacyjnych nie trzeba przekonywać. Najlepszym tego dowodem byli uczestnicy dzisiejszego przedsięwzięcia. Odzew ze strony dzieci i młodzieży przerósł oczekiwania organizatorów, bowiem na sprzątanie jezior turawskich, stawili się licznie. Działania organizatorów wsprali młodzi ludzie nie tylko z gminy Ozimek i  Turawa, ale także ze stolicy województwa.

Dzisiaj bowiem przypada ,,Światowy Dzień Wody”. Tego dnia, wszyscy którzy chcą przysłużyć się wodom w naszym kraju, mieli okazję zadbać o porządek i przyłączyć się do akcji sprzątania. Dlatego w działaniach wzięli również udział opolscy policjanci, którzy tak jak inni - wyposażeni w rękawice i worki - zadbali o porządek tego wyjątkowego na Opolszczyźnie miejsca.

Pamiętajmy ! „Wody to nie śmietnik”. Poprzez realizację takich inicjatyw, możemy kształtować poczucie odpowiedzialności społecznej za lokalne środowisko, a także przekazywać wiedzę o dużej skali problemu, którym jest zaśmiecanie rzek i zbiorników wodnych. Woda jest naszym wspólnym dobrem, a negatywne skutki powstałe w wyniku jej zanieczyszczania oddziałują również na całe środowisko.    

Powrót na górę strony