Aktualności

Kontrole taksówek - wspólne działania Policji i funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego

Data publikacji 20.03.2023

Policjanci z miejskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców wykonujących przewóz osób "na aplikację". Mundurowi podkreślają, że podobne działania służb będą kontynuowane w przyszłości.

Policyjne działania kontrolno - prewencyjne przeprowadzone zostały wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego w miniony piątek (17 marca). Mundurowi kontrolowali pojazdy, których kierowcy wykonują przewóz osób "na aplikację". Funkcjonariusze sprawdzali uprawnienia do kierowania jakie powinien posiadać taksówkarz, wymagane licencje czy sposób przewożenia pasażerów. Kierowcy byli także badani na zawartość alkoholu w organizmie. Sprawdzany był również stan techniczny pojazdów i wymagane wyposażenie. Kontroli poddano także tachografy pod kątem ich legalności.

W trakcie wspólnych działań służb które trwały do późnej nocy, funkcjonariusze skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów. W tym czasie mundurowi ujawnili kilka wykroczeń dotyczących głównie braku wymaganego wyposażenia. W jednym przypadku ,,świeżo upieczony” kierowca taksówki stracił uprawnienia do kierowania, ponieważ w związku z popełnionymi wykroczeniami zebrał taką ilość punktów karnych, która skutkuje zatrzymaniem uprawnień.

Takie kontrole prowadzone przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu i funkcjonariuszy ITD. mają charakter cykliczny i będą kontynuowane w przyszłości. Ich celem jest zwrócenie uwagi przedsiębiorcom świadczących odpłatne usługi przewozu osób, na wszystkie aspekty mające wpływ na bezpieczeństwo podróżujących..  

Powrót na górę strony