Aktualności

Kryminalni z Ozimka zabezpieczyli kilogram amfetaminy

Data publikacji 05.01.2023

Kryminalni z Ozimka zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy, u którego zabezpieczyli blisko kilogram amfetaminy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli ponad 55 tysięcy złotych w polskiej i obcej walucie. Środki te mogą pochodzić z obrotu nielegalnymi substancjami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został aresztowany. To kolejny cios wymierzony przez opolskich kryminalnych w przestępczość narkotykową.

Opolscy policjanci bez przerwy prowadzą działania, których celem jest wykrywanie i zatrzymywanie osób posiadających środki odurzające i wprowadzających je do sprzedaży. Tak było i tym razem. Kryminalni z Komisariatu Policji w Ozimku na terenie gminy  zauważyli 30-latka, którego podejrzewali o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

W trakcie kontroli osobistej, policjanci ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Badanie narkotestem wskazało, że policjanci mają do czynienia z amfetaminą. Przeszukanie wynajmowanego mieszkania doprowadziło kryminalnych do kolejnych substancji zakazanych prawem. Tam ozimscy policjanci zabezpieczyli blisko kilogram tego samego narkotyku. Środki odurzające przechowywane były w wiaderku pod stołem. Do tej sprawy kryminalni zabezpieczyli ponad 55 tysięcy złotych w  polskiej i obcej walucie.

Dotychczas 30-latek usłyszał dwa zarzuty posiadania znacznej środków odurzających – przy sobie i w miejscu zamieszkania. Nie wykluczone, że odpowie także za wprowadzanie narkotyków do obrotu. Tymczasem sąd przychylił się do wniosku aresztowego prokuratora i zadecydował o 3 miesięcznej izolacji mieszkańca gminy Ozimek. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Były to kolejne działania wymierzone w przestępczość narkotykową przeprowadzone przez policjantów z komendy miejskiej w Opolu. Tylko w ubiegłym roku nasi policjanci zdjęli z czarnego rynku ponad 38 kg środków odurzających wartych  blisko 2 miliony złotych.

Powrót na górę strony