Aktualności

Policyjne kontrole z inspektorem sanepidu

Data publikacji 28.01.2022

Policjanci komendy miejskiej wspólnie z pracownikami sanepidu, prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających duże ilości osób. Pamiętajmy, że stan epidemii w naszym kraju zbiera żniwo nowych zakażeń, dlatego dbajmy o siebie nawzajem. Działania kontrolne funkcjonariuszy mają za zadanie maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie. Apelujemy zatem o ich przestrzeganie.

W ciągu ostatnich lat walczymy ze światową pandemią Covid-19. Obok medyków na polu walki z wirusem, stoją służby mundurowe. Policjanci każdego dnia sprawdzają, jak osoby stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.

Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami. Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Mundurowi, wspólnie z inspektorami sanepidu, w związku z epidemią COVID-19, nadal będą kontrolować miejsca objęte obostrzeniami. W przypadku ich lekceważenia będą stosowane restrykcje w postaci mandatów karnych lub kierowania wniosków o ukaranie do sądu.

Więcej na temat aktualnych obostrzeń można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus

Powrót na górę strony