Pędził przez miasto 105 km/h – stracił prawo jazdy na 3 miesiące
Opolscy policjanci ruchu drogowego pełniący nocną służbę w ostatnią sobotę zatrzymali 33-letniego kierowcę audi, który pędził po ulicach Opola z prędkością 105 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, 13 punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach.
15 marca, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu, w trakcie nocnej służby kontrolowali, z jaką prędkością poruszają się kierujący pojazdami po Opolu. Po godz. 23.00 zauważyli kierującego audi, który pędził po ulicy Wrocławskiej. Wskazania wideorejestratora pokazały prędkość 105 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.
Kierowca audi został zatrzymany do kontroli drogowej. 33-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również na 3 miesiące jego uprawnienia. Teraz kierowca przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mógł kierować samochodem, musi również przez następne dwa lata w szczególny sposób uważać na wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości, bowiem to wykroczenie podlega zasadzie recydywy drogowej.
Przypominamy o dostosowaniu prędkości do ograniczeń i warunków na drodze. Nadmierna prędkość, lekceważenie znaków i nadmierna brawura bardzo często przyczyniają się do wypadków drogowych.
Film nagranie z wideorejestratora
Pobierz plik nagranie z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 15.53 MB)
Pliki do pobrania
-
deskrypcja
158 B