Słoneczna pogoda nie może być usprawiedliwieniem dla nadmiernej prędkości
Kilka ostatnich dni, to dobra i słoneczna pogoda. Niestety, cześć kierowców potraktowało te dobre warunki jako przyzwolenie do przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W ostatnim czasie policjanci ruchu drogowego z Opola zatrzymali uprawnienia 3 kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierujący dodatkowo zostali ukarania wysokimi mandatami i niemałymi punktami karnymi. Przypominamy, że prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń na naszych drogach.
15 maja, policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej w Opolu prowadzili kontrole prędkości na terenie powiatu. Funkcjonariusze wyposażeni z ręcznie mierniki prędkości i wideo rejestratory oraz radiowozy oznakowane i nieoznakowane dbali o bezpieczeństwo podróżujących po drogach naszego regionu.
Pierwsza z zatrzymanych w tym dniu kierujących to 41-letnia mieszkanka powiatu kluczborskiego. Kierująca jechała swoim audi z prędkością 108 km/h w obszarze zabudowanym. Kontrola zakończyła się dla niej mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, 13 punktami karnymi oraz zatrzymaniem uprawnień.
Następny z kierowców, to 37-latek, podróżujący audi. Tutaj wskazania miernika prędkości pokazały 102 km/h. Mieszkaniec gminy Murów przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Ta kontrola również zakończyła się mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, 13 punktami karnymi oraz zatrzymaniem uprawnień.
Trzeci nieodpowiedzialny kierowca w tym dniu był 46-letni mieszkaniec powiatu opolskiego, który swoim citroenem pędził 107 km/h. Dla niego również kontrola zakończyła się zatrzymaniem uprawnień, mandatem w wyrskości 1 500 złotych oraz 13 punktami karnymi.
Jak pokazują nasze policyjne statystyki, nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na naszych drogach. Dlatego też policjanci w codziennej służbie kontrolują z jaką prędkością poruszamy się po naszych drogach. Stosujmy się do ograniczeń prędkości i znaków, dostosowujmy prędkość do natężenia ruchu i warunków.