Aktualności

W trakcie trzech dni zatrzymali 8 uprawnień

Data publikacji 09.04.2024

W ciągu ostatniego weekendu i poniedziałku, policjanci ruchu drogowego z Opola zatrzymali uprawnienia aż 8 kierującym. Wszystkie te osoby przekroczyły dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista pędził swoją dacią z prędkością 128 km/h, druga z kolei kierująca przekroczyła prędkość cuprą aż o 76 km/h. We wszystkich przypadkach zakończyło się to zatrzymaniem uprawnień i wysokimi mandatami lub wnioskami o ukaranie do sądu. Przypominamy, że dobre warunki na drodze nie zwalniają nas z przestrzegania przepisów i ograniczeń prędkości.

W trakcie weekendu i poniedziałku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu prowadzili kontrole prędkości z jaką poruszają się kierujący na drogach Opola i okolic. W ciągu tylko 3 dni zatrzymali do kontroli 8 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W sobotę, niechlubny rekordzista pędził swoim samochodem z prędkością 128 km/h ul. Ozimską w Opolu. 20-latek z dacii został zatrzymany do kontroli i ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również jego uprawnienia.

Natomiast w niedzielę, 31-letnia kierująca cuprą rozpędziła swój samochód do prędkości 126 km/h. Do tej kontroli również doszło na ul. Ozimskiej. Ta sytuacja zakończyła się również zatrzymaniem uprawnień kierującej, mandatem karnym w wysokości2 500 oraz 15 punktami.

W każdym z tych 8 przypadków, kontrole zakończyły się zatrzymaniem uprawnień oraz wysokimi mandatami lub wnioskami o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że dobre warunki na drodze nie zwalniają nas z rozwagi i przestrzegania przepisów drogowych. Nie zapominajmy również o tym, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 31 km/h jest wykroczeniem podpadającym pod recydywę i następne przekroczenie prędkości o zbliżoną wartość zakończy się dwukrotnie wyższym mandatem karnym.

Powrót na górę strony