Aktualności

Podejrzani o rozbój, włamanie i zniszczenie mienia w rękach policjantów

Data publikacji 03.04.2024

Trzech podejrzanych mężczyzn rażąco zlekceważyło porządek prawny. Na ich koncie było włamanie, zniszczenie mienia, a nawet rozbój. Wszyscy trzej zostali zatrzymani przez kryminalnych z Opola już kilka dni po zgłoszonych przestępstwach. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, za które grozi im nawet 15 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych mężczyzn trafił już do aresztu.

17 marca otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące rozboju, do którego miało dojść przed dworcem PKP w Opolu. Według ustaleń policjantów, w godzinach nocnych, do obywatela Indii podeszli nieznani mu mężczyźni i po krótkiej rozmowie zaatakowali. Napastnicy przewrócili poszkodowanego na ziemię i ukradli mu sprzęt elektroniczny oraz pieniądze o łącznej wartości ponad 1 000 złotych. Po całym zdarzeniu agresorzy uciekli z miejsca.

Tą sprawą od razu zajęli się kryminalni z Opola. Śledczy przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli typowania sprawców tego przestępstwa.

Kilka dni później, dotarło do nas zgłoszenie związane z włamaniem do volkswagena i kradzieżą z jego wnętrza 3 śrutówek  oraz radia samochodowego. Poszkodowany właściciel samochodu swoje straty wycenił na blisko 2 500 złotych. Jak się później okazało, podejrzani o to przestępstwo mieli użyć skradzionych śrutówek do zniszczenia dwóch wiat przystankowych. Tutaj straty sięgnęły blisko 1 800 złotych.

Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na połączenie tych wątków i wytypowanie podejrzewanych o te czyny mężczyzn. I tak 26 marca został zatrzymany pierwszy z podejrzanych, 19-letni mieszkaniec gminy Tarnów Opolski. Następnego dnia policjanci dotarli również do dwóch pozostałych mężczyzn, 21 i 22-latka.

Śledczy przedstawili 19-latkowi 3 zarzuty związane z rozbojem, kradzieżą z włamaniem i zniszczeniem mienia. Młody mężczyzna na wniosek policjantów i prokuratury, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Drugi z zatrzymanych, 22-latek usłyszał natomiast zarzuty związane z rozbojem i kradzieżą z włamaniem. Wobec niego został zastosowany dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i kontaktowania się z pokrzywdzonym. Obu mężczyznom grozi do 15 lat więzienia. Ostatni z mężczyzn podejrzany jest o kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia. Za te czyny grozi mu do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony