Aktualności

Zatrzymane 3 prawa jazdy za prędkość oraz drogowa recydywa

Data publikacji 26.03.2024

W trakcie ostatniego weekendu na drogach naszego miasta policjanci ruchu drogowego zatrzymali 3 kierowcom ich uprawnienia. Nieodpowiedzialni kierujący przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Do tych wykroczeń doszło w centrum naszego miasta. Jeden z kierowców dodatkowo popełnił drogową recydywę. Został on ukarany mandatem w wysokości 3 000 złotych i 13 punktami karnymi. Przypominamy, że już od dłuższego czasu obowiązują zaostrzone kary dla kierowców lekceważących ograniczenia prędkości.

W ostatni weekend, na terenie miasta, policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości podróżujących. Kontrole te odbywały się na głównych ciągach komunikacyjnych i w centrum Opola.

W sobotę, 23 marca policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pierwszy z nich jechał swoją skodą z prędkością 104 km/h. 36-latek został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Drugi z mężczyzn, 21-latek poruszał się skodą z prędkością 101 km/h, również w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. Tutaj kontrola zakończyła się także mandatem w wysokości 1 500 złotych oraz 13 punktami.

Natomiast w niedzielę, 24 ,marca, policjanci zatrzymali 26-latka, pędzącego mercedesem o 51 km za szybko. Pomiar pokazał 101 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że to nie pierwsze przekroczenie prędkości przez kierowcę. W tej sytuacji doszło do recydywy drogowej i policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 3 000 złotych oraz 13 punktów karnych.

Każdemu z tych nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali prawo jazdy. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na naszych drogach. Jeśli poruszamy się z nadmierną prędkością pozostawiamy sobie mniej czasu na reakcję na niespodziewane wydarzenia na drodze, wydłuża się też nasza droga hamowania. Dlatego tak ważne jest aby stosować się do ograniczeń i przepisów.

Powrót na górę strony