Aktualności

Nadmierna prędkość w oku policyjnego wideorejestratora

Data publikacji 01.03.2024

Nadmierna prędkość, szczególnie w obszarze zabudowanym stwarza duże zagrożenie w ruchu drogowym. Dlatego policjanci z komendy miejskiej w Opolu w codziennej służbie sprawdzają z jaką prędkością poruszają się podróżujący naszymi drogami. W ostatnim czasie zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, co zakończyło się dla tych kierowców wysokimi mandatami, niemałą ilością punktów karnych i zatrzymaniem prawa jazdy.

Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach. Dlatego policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu w codziennej służbie sprawdzają z jaką prędkością poruszają się kierujący.

W ostatnią sobotę, 24 lutego policjanci z Opola zatrzymali dwóch kierujących którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Do pierwszej sytuacji doszło w Łubnianach, na ul. Brynickiej, gdzie około godz. 9:20, 58-latek jechał swoim porsche z prędkością 113 km/h. Przekroczył więc dopuszczalną prędkość aż o 63 km/h. Został zatrzymany do kontroli. W związku z wykroczeniem policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2 000 złotych oraz 14 punktów karnych. Kierującemu zostało także zatrzymane prawo jazdy.

Druga sytuacja miała miejsce po godz. 11:00 w Bierdzanach, gdzie na ul. Szkolnej 39-letni kierowca audi jechał z prędkością 105 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. Kierujący również został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Również w tym przypadku zostało mu zatrzymane prawo jazdy.  

Film nagrania z wideorejestratora

Pobierz plik nagrania z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 21.46 MB)

Powrót na górę strony