Aktualności

Miał okradać drogerie na terenie czterech województw – usłyszał 7 zarzutów

Data publikacji 19.02.2024

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Opolu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże w drogeriach. Policjanci udowodnili mu kradzieże na terenie aż czterech województw – opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Poszkodowani swoje straty ocenili na ponad 23 000 złotych. 28-latek działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 7 lat więzienia.

13 lutego policjanci z II Komisariatu Policji w Opolu zatrzymali 28-latka, którego podejrzewali o liczne kradzieże kosmetyków z drogerii. W toku prowadzonej przez funkcjonariuszy sprawy okazało się, że na przestrzeni kilku miesięcy, od marca 2023 r. do lutego 2024 r. podejrzany miał kraść perfumy z drogerii znajdujących się na Opolszczyźnie, w województwie śląskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim.

Poszkodowani swoje straty oszacowali na ponad 23 000 złotych. Łupem przestępcy padały głównie perfumy marek premium, ale również w jednym przypadku gotówka, którą podejrzany miał ukraść w jednym z lokali gastronomicznych w Opolu.

Zabezpieczone dowody, zeznania świadków i pokrzywdzonych dały mocne podstawy do  przedstawienia zatrzymanemu 7 zarzutów kradzieży. 29-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Decyzją sądu, na wniosek policjantów i prokuratury, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Jako, że działał w warunkach recydywy grozi mu do 7 lat więzienia. Jak przyznają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy i mogą pojawić się kolejne zarzuty.

Powrót na górę strony