Aktualności

Policyjna profilaktyka na zimowych półkoloniach

Data publikacji 23.01.2024

Przerwa zimowa w naszym regionie trwa w najlepsze - dla naszych policjantów to czas wytężonej pracy, również w ramach spotkań profilaktycznych. W trakcie ferii rozmawiamy z uczniami o tym jak bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu, w trakcie zabaw na śniegu oraz korzystając z dobrodziejstw współczesnej technologii. Dzielnicowi i profilaktycy przekazują uczestnikom spotkań najważniejsze przepisy ruchu drogowego, w szczególności te dotyczące ruchu pieszych. Półkolonie to też okazja do zachęcenia do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. "Śnieżny dekalog" organizowanym przez Komendę Główną Policji.

Od początku ferii nasi policyjni profilaktycy wspólnie z dzielnicowymi biorą udział w spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa najmłodszych w trakcie przerwy zimowej. Półkolonie to okazja do rozmowy na temat bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw, czy to na stoku czy też na podwórku. Policjanci zwracają również uwagę na przepisy ruchu drogowego, w szczególności te dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Kolejnym z ważnych tematów poruszanych na spotkaniach jest bezpieczeństwo najmłodszych w Internecie. Policjanci radzą jak zachować się w sieci i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

W ostatnim czasie odbyło się kilka takich spotkań, m.in. podkom. Sebastian Pawlak i st. sierż. Agata Pilawka rozmawiali z ponad 100 uczestników półkolonii w Urzędzie Gminy Turawa. Kilka dni później, uczestnicy półkoloni w PSP nr 1 w Ozimku gościli z wizytą st. sierż. Justynę Hamelę, dzielnicową z Ozimka. Natomiast w trakcie zimowego wypoczynku w MDK w Opolu, uczniów z zakresu bezpieczeństwa edukowali mł. asp. Renata Kalita-Kaczor oraz mł. asp. Mieszko Orski - profilaktycy z KMP w Opolu. 

Więcej o konkursie - Konkurs plastyczno-filmowy „ŚNIEŻNY DEKALOG”

Powrót na górę strony