Aktualności

Wysoki mandat i zatrzymane prawo jazdy za prędkość

Data publikacji 22.01.2024

Nadmierna prędkość, szczególnie w obszarze zabudowanym to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na naszych drogach. Dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Opolu w trakcie codziennej służby kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierujący. Zatrzymany do kontroli 52-latek, mieszkaniec powiatu opolskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych i 13 punktami karnymi za jazdę z prędkością 110 km/h w obszarze zabudowanym. Zostało mu zatrzymane również prawo jazdy.

21 stycznia, w niedzielę policjanci z Opola kontrolowali na ul. Ozimskiej prędkość z jaką poruszają się kierujący. Około godz. 12:00 zauważyli kierującego volvo poruszającego się z nadmierną prędkością. Pomiar pokazał bowiem 110 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do pięćdziesięciu. Policjanci wydali kierującemu polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej.

Za kierownicą volvo siedział 52-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. W związku z popełnieniem przez niego wykroczenia, funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Dodatkowo, zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń na naszych drogach. Policjanci z Opola wsłuchają się w głosy mieszkańców regionu i sprawdzają prędkość wszędzie tam, gdzie wiemy że może dochodzić do łamania przepisów drogowych. W przypadku nadmiernej prędkości nie ma taryfy ulgowej.

Powrót na górę strony