Aktualności

Doprowadził do kolizji – miał sądowy zakaz prowadzenia samochodów

Data publikacji 18.01.2024

27-letni kierujący nie dość, że doprowadził do czołowego zderzenia samochodów, to okazało się, że ma odebrane uprawnienia do kierowania i zakaz sądowy. Kierowca audi swoje uprawnienia stracił w związku z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu. Dodatkowo okazało się, że samochód którym się poruszał nie ma ważnych badań technicznych i to od ponad 3 lat. Teraz sprawą 27-latka zajmie się sąd. Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat więzienia.

16 stycznia, około godz. 15:00 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Opolu, na ul. Światowida. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków panujących  tym dniu na jezdni, wpadł w poślizgi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z dostawczym mercedesem. Na całe szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie został ranny.

W trakcie kontroli okazało się jednak, że kierujący audi, 27-letni mieszkaniec Opola ma zatrzymane prawo jazdy i wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Powodem zatrzymania uprawnień była kierowanie pod wpływem alkoholu. Ponadto, dalsza kontrola wykazała, że samochód którym poruszał się 27-latek od ponad 3 lat nie ma aktualnych badań technicznych.

Teraz sprawa nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Przepisy za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdu przewidują karę do 5 lat więzienia.

  • dwa rozbite w kolizji samochody
  • dwa rozbite w kolizji samochody
  • dwa rozbite w kolizji samochody
Powrót na górę strony