Aktualności

Podsumowanie weekendu na drogach Opola

Data publikacji 11.12.2023

Dwa zatrzymane prawo jazdy za kierowanie z prędkością powyżej 51 km/h w obszarze zabudowanym. Do tego zatrzymany kierujący, który pędził swoim samochodem ponad 90 km/h i dodatkowo był nietrzeźwy. W pierwszych dwóch przypadkach kontrole zakończyły się wysokimi mandatami. Natomiast ostatnia sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

9 grudnia, policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości na jednej z głównych ulic Opola. Przed godz. 17:00 kierujący oplem poruszał się z prędkością 94 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że 41-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara wysokiej grzywny, wieloletniego zakazu prowadzenia pojazdów, a nawet do 3 lat więzienia.

Natomiast w niedzielę, 10 listopada, policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali 2 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 51 km/h w obszarze zabudowanym.

Do pierwszej sytuacji doszło w miejscowości Żelazna, gdzie około godz. 12:30 policjanci przy wykorzystaniu wideo rejestratora zmierzyli prędkość kierującemu skody. Mężczyzna kierował swoim samochodem z prędkością 111 km/h, w miejscu gdzie jest obszar zabudowany. W związku z popełnionym wykroczeniem, 62-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Został on również ukarany mandatem w wysokości 2 000 złotych oraz 14 punktami karnymi.

Natomiast w niedzielny wieczór, tuż po godz. 23:30, na jednej z ulic Opola, kierujący audi jechał z prędkością 102 km/h. W tym miejscu ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h. 20-latkowi również zostało zatrzymane prawo jazdy oraz został ukarany mandatem  karnym w wysokości 1 500 złotych. Na jego konto wpłynęło również 13 punktów karnych.

Przypominamy, nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach. Dlatego policjanci w codziennej służbie kontrolują to z jaką prędkością poruszamy się naszymi pojazdami. Warto żebyśmy wspólnie zadbali o stan bezpieczeństwa. Dostosujmy prędkość do zmiennych warunków na naszych drogach, przestrzegajmy ograniczeń wynikających z obszaru zabudowanego.

Przypominamy, nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach. Dlatego policjanci w codziennej służbie kontrolują to z jaką prędkością poruszamy się po naszych drogach. Warto żebyśmy wspólnie zadbali o stan bezpieczeństwa na naszych drogach. Dostosujmy prędkość do zmiennych warunków na naszych drogach, przestrzegajmy ograniczeń wynikających z obszaru zabudowanego.

Film Nagranie z wideorejestratora: 111/50

Opis filmu: deskrypcja w załączniku

Pobierz plik Nagranie z wideorejestratora: 111/50 (format mp4 - rozmiar 12.47 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony