Aktualności

O ponad 70 km/h za szybko

Data publikacji 30.11.2023

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 23-letniego kierowcę audi do kontroli. Mężczyzna swoim samochodem chwile wcześniej pędził 122 km/h w obszarze zabudowanym. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również jego prawo jazdy. Przypominamy, że nadmierna prędkość, szczególnie w trudnych warunkach, to jedna z głównych przyczyn wypadków.

29 listopada, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Opolu prowadzili kontrole prędkości. Funkcjonariusze przy użyciu radiowozów z wideo rejestratorami sprawdzali czy podróżujący po terenie powiatu stosują się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności do ograniczeń prędkości.

Około południa, w jednej spod opolskich miejscowości funkcjonariusze zauważyli kierującego który pędził swoim samochodem przez obszar zabudowany. Zmierzona prędkość pokazała o ponad 70 km/h więcej, niż dopuszczane w tym miejscu. Kierujący audi został zatrzymany do kontroli.

W związku z popełnionym wykroczeniem, 23-letni kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych. Na jego konto wpłynęło również 15 punktów karnych, a jego uprawnienia zostały zatrzymane.

Policyjne statystyki wciąż pokazują, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach. Dlatego tak ważne jest, aby dostosowywać prędkość do warunków i ograniczeń obowiązujących na danym odcinku drogi.

Film nagranie z wideorejestratora

Pobierz plik nagranie z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 5.85 MB)

Powrót na górę strony