Aktualności

Dzielnicowa po służbie zatrzymała kierowcę z zakazem

Data publikacji 14.11.2023

St. sierż. Agata Pilawka pokazała, że policjantką jest się również poza godzinami służby. Dzielnicowa na stacji paliw zauważyła kierowcę, co do którego wiedziała, że ma zakaz prowadzenia pojazdów. O sytuacji poinformowała dyżurnego lokalnej jednostki i zatrzymała mężczyznę. Za łamanie zakazu sądowego 42-latkowi grozi teraz do 3 lat więzienia.

Dobry dzielnicowy zna swój rejon. Potrafi również rozpoznać osoby, które są na bakier z prawem. Tak też było w tym przypadku. W niedzielę, 12 listopada, st. sierż. Agata Pilawka, dzielnicowa  gminy Chrząstowice, w dniu wolnym od pracy korzystała z usług stacji paliw w Lędzinach. Po chwili zauważyła podjeżdżającego w to miejsce mężczyznę, co do którego wiedziała, że ma on zakaz prowadzenia samochodów.

Dzielnicowa o sytuacji poinformowała dyżurnego pobliskiej jednostki, który na miejsce wysłał patrol. W między czasie policjantka zatrzymała 42-latka. Po przybyciu na miejsce policjanci potwierdzili to, że mężczyzna ma wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniej popełnione czyny.

Teraz o fakcie łamania zakazu prowadzenia pojazdów dowie się sąd. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony