Pamiętaj! Na terenie całego kraju obowiązują zasady żółtej strefy

Na terenie całego kraju obowiązuje żółta strefa - wyłączone są z niej tylko te powiaty, które znajdują się w strefie czerwonej. Przypominamy, że od dziś mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej i to nie tylko w galeriach handlowych czy autobusach ale również na ulicach. Bądźmy rozważni w kontaktach z innymi i przestrzegajmy dotychczasowych i nowych obostrzeń.

Teren całego kraju od 10 października zostaje objęty żółtą strefą. W związku z tym przypominamy o obowiązku przestrzegania dotychczasowych i dodatkowych obostrzeń, które obowiązują od dzisiaj. Na Opolszczyźnie strefą czerwoną objęty został powiat oleski.

Nadal będziemy uświadamiać mieszkańców regionu jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się COVID - 19. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie tych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy.

Przypominamy! W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy jakie będą konsekwencje takiej kontroli. 

W związku z tym przypominamy raz jeszcze o obowiązku przestrzegania dodatkowych obostrzeń, które od dziś obowiązują w całym kraju.

Szczegóły dotyczące nowych obostrzeń znajdziesz: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

 

 

Powrót na górę strony