Aktualności
-
Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026
To już 8. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.
-
Bezpieczne wakacje 2026
Rozpoczyna się sezon wakacyjno-urlopowy – czas rodzinnych wyjazdów, podróży oraz letniego wypoczynku. W najbliższych tygodniach na drogach pojawi się znacznie więcej pojazdów, dlatego policjanci w całym kraju będą prowadzić wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
KGP -
„Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
Lato to czas odpoczynku, przygód i nowych doświadczeń. Dla wielu dzieci i młodzieży wakacje oznaczają wyjazdy na kolonie, obozy, festiwale czy spotkania z rówieśnikami. To również okres większej swobody, nowych znajomości i pierwszych samodzielnych decyzji. Niestety, właśnie wtedy młodzi ludzie mogą zetknąć się z sytuacjami, które niosą za sobą poważne zagrożenia, w tym z propozycjami sięgania po narkotyki i inne substancje psychoaktywne.
KGP -
ABC Bezpiecznych Wakacji - Aktywnie, Bezpiecznie, Czujnie. To prosty przepis na udany i bezpieczny wypoczynek
Wakacje to czas, na który czekamy przez cały rok. To okazja do odpoczynku, podróży, spotkań z bliskimi i odkrywania nowych miejsc. Letnia swoboda nie powinna jednak oznaczać rezygnacji z ostrożności. Niezależnie od tego, czy planujemy daleką podróż, weekendowy wyjazd, wypoczynek nad wodą czy górską wędrówkę, warto pamiętać o zasadach, które pomagają uniknąć zagrożeń i sprawiają, że urlop przebiega spokojnie i bezpiecznie.
KGP -
Podsumowanie działań "Prędkość" na terenie powiatu opolskiego
Na terenie całego województwa opolskiego odbyły się wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. W akcję włączyli się również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu, którzy przez cały dzień kontrolowali kierowców pod kątem przestrzegania obowiązujących limitów prędkości. Celem działań było zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz ograniczenie liczby zdarzeń spowodowanych nadmierną prędkością.
Opole -
33-latek podejrzany o znęcanie się nad swoimi dziećmi i psem został zatrzymany przez opolskich policjantów
Opolscy policjanci zatrzymali 33-latka, podejrzanego o znęcanie się nad swoimi małoletnimi synami oraz psem, którym się opiekował. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Na czas trwającego postępowania wobec podejrzanego zostały zastosowane środki zapobiegawcze, m.in. zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz dozór Policji. Mężczyźnie, jako że miał działać w warunkach recydyw, grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Opole -
Poszukujemy zaginionego Mihail Lipatov, lat 26
Policjanci z Komisariatu Policji II w Opolu prowadzą poszukiwania za 26-letnim zaginionym Mihailem Lipatov. Mężczyzna ostatni raz kontaktował się telefonicznie z rodziną 21 czerwca, około godziny 21.00. Od tego czasu nie nawiązał kontaktu z najbliższymi. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu jego pobytu proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem Policji II w Opolu tel. 47 864 26 25 lub najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 112
Opole -
Uroczysta gala finałowa konkursu plastycznego „Bezpieczniej Jednośladem”
W sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs plastyczny „Bezpieczniej Jednośladem”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Opolu we współpracy z Fundacją ProLege w Opolu, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Opolu, Urzędem Miasta Opola oraz Starostwem Powiatowym w Opolu. Spośród ponad 100 nadesłanych prac, komisja konkursowa wybrała 3 najlepsze oraz 7 wyróżnień. Dla zwycięzców przewidziane były nagrody.
Opole -
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
KGP -
Naraził Skarb Państwa na wielomilionowe straty - nielegalny tytoń został zabezpieczony, a 47-latek zatrzymany
Zabezpieczone ponad 4 tony krajanki i tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz zatrzymany 47-letni mieszkaniec gminy Pokój – to efekt współpracy policjantów zwalczających przestępczość ekonomiczną z Opola z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonego towaru naraziłoby Skarb Państwa na straty wynoszące ponad 6,7 mln zł. Zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego.
Opole
Najczęściej czytane
-
Naraził Skarb Państwa na wielomilionowe straty - nielegalny tytoń został zabezpieczony, a 47-latek zatrzymany
Zabezpieczone ponad 4 tony krajanki i tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz zatrzymany 47-letni mieszkaniec gminy Pokój – to efekt współpracy policjantów zwalczających przestępczość ekonomiczną z Opola z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonego towaru naraziłoby Skarb Państwa na straty wynoszące ponad 6,7 mln zł. Zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego.
-
Poszukiwani listami gończymi mieszkańcy Opola
Poszukiwani listami gończymi mieszkańcy Opola ukrywają się przed organami ścigania. Sąd w Katowicach skazał ich za przestępstwo uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Dlatego publikujemy ich wizerunki wraz z listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Katowicach. Jeśli rozpoznajesz osoby ze zdjęć, skontaktuj się z policjantami z Komisariatu I Policji w Opolu, tel. 47 864 25 95 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112. Nie pozwólmy, aby pozostali bezkarni.
-
Pomóżmy osobom starszym odnaleźć się na drodze - zielony listek na aucie seniora
Powiat opolski rozpoczął nową inicjatywę - zielony listek dla seniora. Polega ona na tym, że seniorzy otrzymują naklejkę z zielonym listkiem którą umieszczają na tylnej szybie samochodu. Taki znaczek ma informować, że jedzie przed nami kierowca doświadczony, ale z mniejszym refleksem. Inicjatywę seniorów i opolskiego ratusza patronatem objął Komendant Miejski Policji w Opolu mł insp. Rafał Drozdowski.
-
Autobusy opuszczające zatokę czy inni kierujący – kto ma pierwszeństwo?
Policjanci z komendy miejskiej oraz przedstawiciele Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu zaapelowali o bezpieczną jazdę i rozwagę. Tylko od początku roku na opolskich ulicach doszło do 13 zdarzeń z udziałem autobusów. Mundurowi przypominali, że autobus ma pierwszeństwo przy włączaniu się do ruchu w terenie zabudowanym, jeśli chęć wykonania tego manewru zasygnalizuje odpowiednio wcześniej.
-
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia w jednym ze żłobków w Opolu
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu prowadza postępowanie dotyczące podejrzenia narażenia na niebezpieczeństwo dziecka znajdującego się pod opieką jednej z pracownic żłobka. Postępowanie to jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu.
-
Komu i na jakich zasadach przysługuje redukcja punktów karnych za wykroczenia drogowe?
To już jasne. Od 17 września 2023 roku punkty karne ponownie kasują się po roku. Ale co ważne nadal od daty opłacenia mandatu. Oprócz tego ponownie możliwa jest redukcja punktów karnych. Ale, aby takie szkolenie było w pełni skuteczne, grzywna za nałożony mandat musi być uiszczona!
-
Kursant nauki jazdy był nietrzeźwy i z sądowym zakazem
Kontrola stanu trzeźwości u kursanta nauki jazdy wykazała, że 52-latek ma ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsze czynności z mężczyzną wykazały, że mieszkaniec powiatu kluczborskiego ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Wcześniej stracił swoje uprawnienia za kierowanie pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Uroczysta gala finałowa konkursu plastycznego „Bezpieczniej Jednośladem”
W sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs plastyczny „Bezpieczniej Jednośladem”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Opolu we współpracy z Fundacją ProLege w Opolu, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Opolu, Urzędem Miasta Opola oraz Starostwem Powiatowym w Opolu. Spośród ponad 100 nadesłanych prac, komisja konkursowa wybrała 3 najlepsze oraz 7 wyróżnień. Dla zwycięzców przewidziane były nagrody.
Galeria zdjęć
-
Przedterminowe awanse w komendzie miejskiej
-
Sezon na odblaski oficjalnie rozpoczęty!
-
AED - ten sprzęt może uratować życie
-
Bezpieczeństwo osób starszych tematem spotkania policjantów z opolskimi seniorami
-
Z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu
-
Zabezpieczaliśmy III Opolski Rajd Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu











