Przedszkolacy w komisariacie - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Przedszkolacy w komisariacie

Data publikacji 05.12.2017

Dla dzieci z przedszkola nr 18 w Opolu był to wyjątkowy dzień. Na zaproszenie Pani komendant Agnieszki Mielnickiej-Góra przedszkolacy odwiedzili Komisariat I Policji w Opolu. Sala odpraw, gabinet komendanta, pokój dyżurnego – to tylko niektóre z atrakcji. O swojej służbie opowiadały też policjantki, które oprowadzały dzieci po komisariacie.

Na tę wizytę dzieci z przedszkola nr 18 w Opolu czekały z niecierpliwością. Na własne oczy mogły zobaczyć jak wygląda prawdziwy komisariat policji. Dla przedszkolaków udostępnione były między innymi sala odpraw, pokój komendanta, stanowisko dyżurnego policji a nawet okratowane pomieszczenie dla zatrzymanych. Na liczne pytania dzieci odpowiadała przewodniczka tej niecodziennej wycieczki, Pani komendant komisariatu Agnieszka Mielnicka-Góra.

Dzieciom towarzyszyły także policjantki, dzielnicowe z komisariatu. Od nich to przedszkolacy mogli dowiedzieć się o specyfice służby w policji. Chętni mogli przymierzyć również sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby.

Na zakończenie każdy z uczestników wycieczki otrzymał pamiątkowy odblask. Oczywiście z obietnicą, że w myśl hasła jednej z policyjnych akcji, będzie „świecić przykładem”.

  • Przedszkolacy w komisariacie #1
  • Przedszkolacy w komisariacie #2
  • Przedszkolacy w komisariacie #3
  • Przedszkolacy w komisariacie #4
  • Przedszkolacy w komisariacie #5
  • Przedszkolacy w komisariacie #6