Dzielnicowi z przedszkolakami - uśmiechy, prezenty i dobre rady - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Dzielnicowi z przedszkolakami - uśmiechy, prezenty i dobre rady

Data publikacji 29.11.2017

W przedszkolu nr 5 w Opolu nauczyciele zorganizowali "Tydzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym". Nie mogło więc zabraknąć tam dzielnicowych policji. Razem z opolskimi strażnikami miejskimi przeprowadzili zajęcia w zaaranżowanym miasteczku ruchu drogowego. Podpowiadali też co zrobić, w wypadku zaatakowania przez groźnego psa. Funkcjonariusze przynieśli ze sobą dużo uśmiechów, dobrych rad i praktycznych prezentów.

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Opolu gościły funkcjonariuszy z policji i straży  miejskiej. Na zajęciach wykorzystano mobilne miasteczko przy pomocy którego  najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogli dowiedzieć się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze rozmawiali też na temat  jak zachować się w stosunku do osób nieznanych, co zrobić, gdy spotkamy agresywnego psa, czy też jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania policjanci wspólnie z strażnikami miejskim rozdali dzieciom elementy odblaskowe oraz książeczki „Bezpieczny Przedszkolak”. Na zakończenie prelekcji dla maluchów zorganizowany został konkurs, który był podsumowaniem tego, czego dzieci nauczyły się podczas spotkania.

  • Dzielnicowi z przedszkolakami - uśmiechy, prezenty i dobre rady #1
  • Dzielnicowi z przedszkolakami - uśmiechy, prezenty i dobre rady #2
  • Dzielnicowi z przedszkolakami - uśmiechy, prezenty i dobre rady #3
  • Dzielnicowi z przedszkolakami - uśmiechy, prezenty i dobre rady #4
  • Dzielnicowi z przedszkolakami - uśmiechy, prezenty i dobre rady #5
  • Dzielnicowi z przedszkolakami - uśmiechy, prezenty i dobre rady