Oświadczenie do artykułu gazety ,,Fakt" - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Oświadczenie do artykułu gazety ,,Fakt"

Data publikacji 28.11.2017

27 listopada 2017 roku opublikowana została nieprawdziwa informacja Tomasza Kozłowskiego pt. ,,Wrabiają ofiarę w wypadek Kurskiego?". Dotyczy ona kolizji jaka miała miejsce 18 września na DK 45. W związku z zapytaniami dziennikarskimi informujemy Państwa na jakim obecnie etapie znajduje się to postępowanie.

Przypomnijmy – 18 września br. po godz. 13:00 na DK 45 w rejonie miejscowości Bierdzany (powiat opolski) doszło do kolizji drogowej. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy, nie było osób rannych.

Jak podaliśmy w komunikacie na stronie opolskiej Policji ,,W sprawie tej prowadzone są czynności wyjaśniające, zgodnie z Kodeksem Postępowania w Sprawach o Wykroczenia. Ich celem jest szczegółowe wyjaśnienie okoliczności oraz przebiegu zdarzenia, a także ustalenie sprawcy kolizji."

Nieprawdziwą jest informacja gazety ,,Fakt" mająca w tytule sugerować, że ,,Wrabiają ofiarę w wypadek [...]". Nadużyciem i nierzetelnością dziennikarską jest również nazywanie, na tym etapie postępowania, kogokolwiek sprawcą. Dziennikarz nie zaczekał nawet - zgodnie z zasadą rzetelności dziennikarskiej – na odpowiedź z Zespołu Prasowego KWP w Opolu.

Funkcjonariusze zajmujący się tym wykroczeniem, jak w każdym takim przypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. W związku z różniącymi się zeznaniami do sprawy powołany został biegły. Jego opinia nie była jednoznaczna. Po zgromadzeniu całości materiałów zostaną one przesłane do sądu i to sąd, a nie policjanci zadecyduje o winie bądź niewinności uczestników tego zdarzenia.