Zatrzymany za rozbój – w domu miał narkotyki - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Zatrzymany za rozbój – w domu miał narkotyki

Data publikacji 15.11.2017

Kryminalni zatrzymali poszukiwanego za rozbój 20-latka. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 200 gramów narkotyków. Za wcześniej popełnione przestępstwo mężczyzna trafił już do więzienia. Mieszkaniec Opola usłyszał kolejny zarzut - tym razem posiadania narkotyków.

Sąd Rejonowy w Opolu poszukiwał 20–letniego mieszkańca Opola. Mężczyzna miał zasądzoną karę pozbawienia wolności za rozbój.

Sprawą zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze na podstawie pracy operacyjnej ustalili miejsce pobytu mężczyzny. Podczas jego zatrzymania wyczuli woń marihuany. Już po chwili w puszce schowanej w szafce kuchennej znaleźli susz roślinny. Badanie narkotesterem pokazało, że jest to ponad 200 gramów marihuany. Mundurowi ustalili, że mężczyzna przywiózł narkotyki z Holandii.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie 20-latkowi zarzutu posiadania narkotyków. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat więzienia. Mieszkaniec Opola trafił już do więzienia, gdzie odbywa wcześniej już zasądzoną karę.