Na koniec sezonu gasną silniki a nie rozsądek - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Na koniec sezonu gasną silniki a nie rozsądek

Data publikacji 09.10.2017

Było na co popatrzeć – motocykle stare i nowe, pokaz stuntu oraz przejazd ulicami miasta. Podczas zakończenia sezonu motocyklowego opolscy policjanci uczulali młodych kierowców, czym może zakończyć się szybka i niebezpieczna jazda czy lekceważenie przepisów. Młodzi adepci przypomnieli także sobie, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu zakończyli swój sezon motocyklowy. Fani jednośladów spotkali się na parkingu „mechaniczniaka”. Byli tam również opolscy policjanci.

Mundurowi podziękowali wszystkim za bezpieczną jazdę. Zwrócili także uwagę na najczęstsze „grzechy” kierowców. Wciąż główną przyczyną wypadków z udziałem motocykli jest między innymi nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy nie zachowanie bezpiecznej odległości. Przypomnieli także o tym, jak ważne - zwłaszcza o tej porze roku - jest używanie elementów odblaskowych.    

Na placu egzaminacyjnym WORD-u uczestnicy zlotu spróbowali swoich sił w jeździe na czas torem egzaminacyjnym. Były też stare motocykle, pokaz stuntu, przejazd ulicami miasta oraz pokaz ratownictwa medycznego.

  • Zakończenie sezonu motocyklowego #1
  • Zakończenie sezonu motocyklowego #2
  • Zakończenie sezonu motocyklowego #3
  • Zakończenie sezonu motocyklowego #4
  • Zakończenie sezonu motocyklowego #5
  • Zakończenie sezonu motocyklowego #6