Dzielnicowy spotkał się z seniorami z „Magnolii” - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Dzielnicowy spotkał się z seniorami z „Magnolii”

Data publikacji 11.08.2017

Dla st. sierż. Pawła Osińskiego zapobieganie przestępstwom to jeden z priorytetów. Dzielnicowy z Komisariatu I Policji w Opolu podkreśla, że edukacja jest na to bardzo dobrym sposobem. Dlatego spotkał się on z seniorami w Środowiskowym Domu Samopomocy „Magnolia” w Opolu. Był czas na poważną dyskusję na temat metod oszustw „na wnuczka” jak i na żartobliwe gesty ze strony naszych seniorów.

Zadania profilaktyczne dzielnicowi realizują niemal codziennie. Spotkania w domach samopomocy czy klubach są o tyle cenne, że można jednorazowo dotrzeć do większej ilości osób. Jest to kolejny front opolskiej policji w walce z  oszustami stosującymi metodę „na wnuczka” czy „na policjanta”.

St. sierż. Paweł Osiński na spotkaniu z seniorami ze Środowiskowym Domu Samopomocy „Magnolia” wyjaśnił mechanizm oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta” itp. Przestrzegł też przed nieuczciwymi akwizytorami, czy osobami podającymi się za kominiarzy lub gazowników. Przypomniał też o sposobach zabezpieczenia się przed włamaniem czy kradzieżą kieszonkową.

Dzielnicowy otrzymał sympatyczny upominek własnoręcznie zrobiony przez seniorów od seniorów – z obietnicą kolejnego spotkania.

  • Dzielnicowy spotkał się z seniorami z „Magnolii”
  • Dzielnicowy spotkał się z seniorami z „Magnolii”
  • Dzielnicowy spotkał się z seniorami z „Magnolii”