Na wypoczynek bezpiecznym autokarem - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Na wypoczynek bezpiecznym autokarem

Data publikacji 19.07.2017

Stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty, trzeźwość oraz czas pracy kierowcy to główne elementy, na które zwracają uwagę funkcjonariusze. Opolscy policjanci sprawdzają busy i autokary, którymi dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki czy zielone szkoły. Pamiętajmy, że kontrolę może zgłosić każdy - nauczyciel, rodzic czy opiekun – najlepiej kilka dni wcześniej.

Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą dzieci na wycieczki czy obozy. Policjanci sprawdzają między innymi trzeźwość kierowców, ich czas pracy czy stan techniczny pojazdu. Taka kontrola pozwoli nam ze spokojem wysłać naszą pociechę na upragnioną wycieczkę.

Kontrolę może zgłosić każdy – czy to rodzic czy opiekun. Wystarczy zadzwonić na numer 997 lub bezpośrednio do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Opolu pod nr 77 422 25 82. Najlepiej zgłosić ją kilka dni wcześniej. W samym Opolu miejscem do jej przeprowadzania jest pętla autobusowa przy ul. Pużaka. To tam policjanci w godzinach 6.30 – 9.00 sprawdzają zgłoszone do kontroli pojazdy.

Jeśli jednak nauczyciel lub rodzic - już na miejscu zbiórki - będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie  powinien absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.