Usłyszał blisko 60 zarzutów - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Usłyszał blisko 60 zarzutów

Data publikacji 22.05.2017

Kryminalni zatrzymali 38-latka z Opola. Mężczyzna podejrzany jest o liczne włamania na terenie jednego z zakładów. Zdaniem śledczych z szafek ubraniowych kradł pieniądze, a także przedmioty osobiste. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu od lutego bieżącego roku otrzymywali zgłoszenia dotyczące włamań do szafek ubraniowych. Do zdarzeń dochodziło na terenie jednego z zakładów pracy na obrzeżach miasta. Zawiadomienia złożyli pokrzywdzeni, którzy zauważyli brak pozostawionych w szafkach pieniędzy i różnych przedmiotów osobistych.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli dowody oraz przesłuchali świadków. Kryminalni typowali już osoby mogące  mieć związek z przestępstwami. Funkcjonariusze ustalili, że na teren firmy wchodziła osoba, której karta uprawniająca do wejścia straciła już ważność.

 Osobą tą okazał się 38-latek z Opola. Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni znaleźli część skradzionych przedmiotów.  Mężczyzna został zatrzymany.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie mu 59 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.