Podsumowanie świąt na drogach - było bezpiecznie - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Podsumowanie świąt na drogach - było bezpiecznie

Data publikacji 27.12.2016

Świąteczny weekend na drogach Opolszczyzny minął spokojnie. Od soboty do wtorku doszło jedynie do 4 wypadków drogowych. Policjanci zatrzymali 18 nietrzeźwych kierowców. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu są nadal głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu ponad 4500 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę.

Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego, na drogach naszego regionu doszło 26 grudnia, tuż przed 04:00 rano w rejonie Krapkowic. Tam, według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów kierująca volkswagenem 18-latka nie zachowała należytej ostrożności podczas zawracania i zderzyła się z daewoo kierowanym przez 19-latka. W wyniku tego zdarzenia kierowca daewoo jak i troje pasażerów volkswagena zostało zabranych do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Od soboty, do wtorku (06.00 rano) na terenie województwa opolskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których obrażenia odniosło 7 osób i nikt nie zginął. W tym roku święta na drogach Opolszczyzny możemy uznać za spokojne i bezpieczne.