Pływackie sukcesy policjantów z Opola

Data publikacji 24.11.2016

5 medali, w tym 4 złote zdobyli policjanci Komendy Miejskiej Policji w Opolu na Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Pływaniu. Nasi zawodnicy w drużynowej klasyfikacji generalnej jednostek Policji zajęli III miejsce. W zawodach uczestniczyło ponad 150 zawodników z 29 drużyn z całego kraju.

Reprezentanci służb mundurowych rywalizowali w 9 konkurencjach pływackich, w tym jednej drużynowej. Komendę Miejską Policji w Opolu reprezentowało 3 policjantów: asp. sztab. Waldemar Czaicki, sierż. Emilia Więcek oraz sierż. Magdalena Maziarska.

Asp. sztab. Waldemar Czaicki wywalczył aż trzy złote medale:

złoty -  na dystansie 400 metrów stylem dowolnym,

złoty - na dystansie 100 metrów stylem zmiennym,

złoty - na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Sierż. Emilia Więcek wywalczyła 2 medale:

złoty - na dystansie 200 metrów stylem dowolnym,

srebrny  – na dystansie 50 metrów stylem klasycznym

Natomiast st. sierż. Magdalena Maziarska zajęła IV miejsce w stylu dowolnym na dystansie 100 metrów oraz V miejsce na 50 metrów w stylu grzbietowym.

Na 22 drużyny policyjne nasi zawodnicy w drużynowej klasyfikacji generalnej jednostek Policji zajęli III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!