Przewoził ,,lewy” tytoń, spirytus i narkotyki - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Przewoził ,,lewy” tytoń, spirytus i narkotyki

Data publikacji 21.06.2016

Zabezpieczone papierosy i spirytus bez akcyzy, a także narkotyki. To wszystko policjanci znaleźli w dostawczym volkswagenie, którym kierował 42-latek. Straty Skarbu Państwa, jakie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego spowodował mężczyzna to ponad 120 000 złotych. Mieszkaniec Opola usłyszał już zarzuty, za które może mu grozić do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

Do zatrzymania doszło 18 czerwca, kilka minut przed godziną 15:00. Na ulicy Pużaka w Opolu kryminalni z Komisariatu II Policji zatrzymali dostawczego volkswagena. Za kierownicą auta siedział 42-letni mieszkaniec miasta.
Przy kierowcy policjanci znaleźli kilka woreczków strunowych z blisko 50 gramami białego proszku. Już wstępne badanie narkotesterem pokazało, że była to amfetamina. W części ładunkowej samochodu funkcjonariusze znaleźli 200 litrów spirytusu, ponad 1000 paczek papierosów oraz 120 kilogramów krajanki tytoniowej. Żaden z towarów nie miał wymaganych prawem znaków akcyzowych. 
Współpracujący z policjantami funkcjonariusze Izby Celnej w Opolu oszacowali straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na 120 000 złotych. Natomiast wartość samego zabezpieczonego to ponad 90 000 złotych. 
Zatrzymany usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

  • zabezpieczone mienie
  • zabezpieczone mienie 2
  • nielegalny spirytus
  • nielegalny spirytus 2
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki 2