Policjant z Opola na podium zawodów strzeleckich

Data publikacji 18.10.2018

Na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich odbyły się XIV Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W zmaganiach udział wzięło aż 138 zawodników. Wśród nich był sierż. sztab. Wojciech Piechnik - funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Reprezentant naszej jednostki zdobył trzecie miejsce.

12 października, odbyły się XIV Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Tym razem do rywalizacji stanęło aż 138 funkcjonariuszy różnych służb mundurowych. Wśród zawodników był policjant Komendy Miejskiej Policji w Opolu – sierż. sztab. Wojciech Piechnik. Uczestników podzielono na 35 drużyn, a w skład każdej z nich wchodziło dwóch mężczyzn i kobieta.

Zawodnicy zmagali się w konkurencji głównej, która składała się z dwóch strzelań. Pierwsze z nich trwało 3 minuty i polegało na oddaniu łącznie 20 strzałów z odległości 25 metrów do różnych tarcz. Podczas drugiego strzelania należało już wykorzystać dwa różne magazynki i w czasie 20 sekund oddać łącznie 10 strzałów do tarczy oddalonej o 25 metrów.

Chociaż konkurencja była duża, a poziom umiejętności strzeleckich wysoki, to sierż sztab. Wojciech Piechnik stanął na podium zajmując III miejsce. Puchary najlepszym strzelcom wręczyli Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich mł.insp. Krzysztof Burek oraz Zastępca Naczelnika Wydziału i Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach nadkom. Paweł Komenda.