„Bezpieczeństwo to Nasza wspólna sprawa!” - debata społeczna - Dzielnicowi - KMP Opole

Dzielnicowi

„Bezpieczeństwo to Nasza wspólna sprawa!” - debata społeczna

Co zrobić, aby na naszych drogach było bezpieczniej, jaką rolę odgrywa dzielnicowy w środowisku lokalnym, co zgłaszają mieszkańcy regionu poprzez Krajową Mapę Zagrożenia Bezpieczeństwa w Polsce. Między innymi na te tematy rozmawiali policjanci z Opola wraz władzami miasta oraz instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Podczas debaty policjanci przekazali uczestnikom informację dotyczącą stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w 2016 roku. Podsumowano na niej współpracę jednostek samorządu terytorialnego z Policją oraz innymi instytucjami w zakresie poprawy bezpieczeństwa, szczególnie w obszarze ruchu drogowego. Ponadto dokonano oceny wprowadzonych rozwiązań komunikacyjnych oraz podejmowanych decyzji pod kątem ograniczenia ilości zdarzeń drogowych.

Ważnym elementem spotkania było przedstawienie zagrożeń zdiagnozowanych dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce. Narzędzia, które umożliwia Policji - dzięki współpracy z lokalną społecznością - pomoc w rozwiązywaniu uciążliwych społecznie sytuacji. Wspomniano również o aplikacji „Moja Komenda”. Ta z kolei przybliża kontakt z dzielnicowym.

Debatę podsumował Komendant Miejski Policji w Opolu nadkom. Bogdan Piotrowski, który podziękował za dotychczasową współpracę i wspólny wysiłek włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców miasta Opola oraz powiatu opolskiego.

Załączniki do strony

  • 25 KB